Każdy z nas pamięta ze szkoły stres i wysiłek, który towarzyszył zapamiętywaniu tekstów, regułek czy słówek. Czasem nie da się uniknąć nauki „na pamięć” ale czy koniecznie musi to być nieprzyjemne? W Ulu stawiamy na naukę przez zabawę. Wykorzystujemy techniki pamięciowe, które ułatwiają Dzieciom naukę nowych piosenek czy wierszyków, bez konieczności przysłowiowego „wkuwania” tekstu.
.
Nową piosenkę można „zapisać” za pomocą piktogramów, czyli obrazków opartych na skojarzeniach. Dzieci potrafią wtedy bez problemu odczytać tekst i szybciej go zapamiętują.
Nauka następujących po sobie w określonej kolejności wyrazów jest dużo łatwiejsza, jeśli wyrazy te „siadają” w wyobraźni na częściach naszego ciała i „robią” coś śmiesznego.
.
Liczby mają u nas swoje stałe reprezentacje wizualne. Historyjka o tym, że świeczka stoi na krześle i ta świeczka podpala wybuchającą bombę, jest łatwiejsza do zapamiętania niż po prostu data 1410r.
Dzieci uczą się w Ulu jak się uczyć. Bez stresu i niepotrzebnego trudu. Każdy wybiera swoje ulubione techniki. Pamiętamy też o tym, by podczas nauki uruchamiać wszystkie zmysły, by zarówno ruchowcy, wzrokowcy i słuchowcy znaleźli coś dla siebie.
.
Poznane u nas techniki pamięciowe ułatwią Dzieciom w przyszłości naukę szkolną.