DAJ DZIECKU 4 LATA W ULU!

Dobre miejsce na co dzień | Dobry start do szkoły | Dobre umiejętności na życie

Program Wyspy Zmian

Program edukacyjny ubrany w fascynującą przygodę! Koncentruje się na wzmacnianiu struktur, będących podwaliną podstawowych kompetencji, by radzić sobie z pewnością i radością w uczeniu się: matematyka, czytanie, aparat pamięciowy, motywacja, koncentracja, ćwiczenia grafomotoryczne, zaciekawienie otaczającym światem i eksperymentowanie.

CZYTANIE I MATEMATYKA

Sprawne czytanie oraz rozumienie i umiejętności stosowania matematyki w praktyce to dwie kluczowe kompetencje, które pomagają dziecku łatwiej przyswajać wiedzę, rozumieć materiał szkolny, a co za tym idzie - być dobrym uczniem. Metoda Montessori uczy dzieci czytać. A matematyka staje się dla nich zrozumiała. Program stawia na stosowanie nowych umiejętności w codziennym życiu i w szkole.

Dzieci czeka eksperymentowanie, używanie matematyki, jak na przykład mierzenie, ważenie, gotowanie, granie w gry logiczne i strategiczne! Rozwój grafomotoryki, zwiększenie efektywności myślenia, analizowania, szukania powiązań logicznych.

CO W PROGRAMIE?

• Przygotowanie do pisania i ćwiczenia grafomotorczne

• Nauka i doskonalenie czytania, utrwalanie kształtów liter

• Budowanie pojęć matematycznych

• Działania matematyczne na poziomie wymagań I klasy

• Ćwiczenia na koncentrację

• Ćwiczenia rozwijające pamięć, twórcze i logiczne myślenie

• Sposoby na skuteczną naukę

• Podniesienie poczucia własnej wartości, m.in. poprzez świadomość mocnych stron!

• Nauka skutecznej komunikacji z innymi i współpracy w grupie rówieśniczej

• Pobudzanie pasji do nauki poprzez fascynujące eksperymenty i doświadczenia

• Eksperymenty naukowe

INNOWACYJNA ZERÓWKA (program dla sześciolatków)

Dzieci spotykają się z Pszczołami. Każda Pszczoła ma inną rolę i charakter, są przewodnikami po programie Zerówki.

SMOCZA PRZYGODA (program dla pięciolatków)

Dzieci spotykają się z niezwykłymi Smokami - Literką, Szóstką, Sercem i Lupą. Każdy Smok ma inne zadania, są przewodnikami w czterech obszarach programu.

LEWA, PRAWA (program dla czterolatków)

Wraz z Detektywem Ciekawskim oraz jego wiernym psem Sprocketem, Dzieci rozwiązują zagadki i stawiają czoła wyzwaniom. Pomagają Detektywowi odnaleźć się w przedszkolu, dzięki czemu same przetwarzają zdobyte informacje.

ZMYSŁOLUDKI (program dla trzylatków)

Program ten każdego dnia skupia się na kolejnych zmysłach. Zmysłoludki pomagają przeprowadzić maluchy przez fascynującą przygodę poznawania własnego ciała.