„Ja - czyli człowiek"

W tym roku szkolnym zajmiemy się człowiekiem, w różnych jego odsłonach.

Nie zapominając o tym, jakie założenia ma nasze przedszkole, pochylamy się nad kształtowaniem kompetencji dziecka, niezbędnych do życia z innymi ludźmi, dobrego funkcjonowania w społeczeństwie i radzenia sobie w życiu szkolnym, zarówno w sferze poznawczej jak i rówieśniczej. Zaczynamy od siebie, bo tak postrzega rzeczywistość dziecko, a potem poszerzamy widzenie, otwieramy oczy na świat otaczający dziecko, ten bliższy i ten dalszy. Każdy miesiąc to nowa kompetencja, nowy temat i szereg zajęć, warsztatów, wycieczek i atrakcji związanych z tematem przewodnim.

Miesiąc

wrzesień
To ja- poznawanie siebie

Moje imię, moje narodziny, mój wygląd. Moja wyjątkowość i bycie jedynym w swoim rodzaju.

październik
To ja - dbam o siebie

Znam swoje ciało w środku i wiem czego potrzebuje, aby czuć się dobrze i być zdrowym.

Moje emocje

Rozpoznawanie swoich emocji i ich symptomów oraz emocji innych, odczytywanie, adekwatne reakcje.

Moja rodzina

Moja wyjątkowa rola w rodzinie.

styczeń
Moje przedszkole

Ja w przedszkolu, odpowiedzialność za moje otoczenie i ludzi, którzy mnie w nim otaczają.

luty
Moja społeczność

Poznaję moją gminę, moją okolice.

marzec
Ja w Polsce

Ja jako Polak, znam mój kraj, jestem ciekawy, chcę zwiedzać i poznać ciekawe miejsca.

kwiecień
Ja dla świata

Co człowiek robi dla świata. Wynalazki i odkrycia.

Ja dla świata

Co ja mogę zrobić dla świata, dla innych.

czerwiec

Człowiek

Czyli również ja, we wszechświecie.