Kto uważnie śledzi nasze posty, wie, że w tym miesiącu w ramach projektu rocznego „Królestwo zwierząt” mówimy o… ptakach! 🐦🦉🦆
.
Dlaczego wróble uciekają z miasta na wieś, jakie gatunki ptaków spotkamy w naszym ogrodzie, co z naszej kuchni może być pokarmem dla ptaków? Na to i wiele innych pytań, nasi Ul-owicze uzyskali dziś odpowiedzi, podczas warsztatów z Ogród Ekologiczny “Gładysiakowie” . W trakcie spotkania szczególnym zainteresowaniem ze strony dzieci, okazało się karmienie gościni specjalnej – Kury zwanej Kokoszką 🐔 A z racji zbliżającej się zimy przygotowaliśmy domki dla ptaków 🏠
.
Za to Pszczółki, Tygryski oraz Puchatki obejrzały, a nawet wzięły czynny udział w bajkowym koncercie pt. “Baśnioludek w krainie muzyki”. Najmłodsi poznali instrumenty tj. skrzypce i wiolonczela oraz mogli podziwiać barwne stroje artystów 😊
.
Na koniec zagadka z naszych warsztatów – Ile kroków na minutę robi wróbel? Odpowiedź znajdziecie w komentarzu.
.