Nadszedł październik, a wraz z nim jesień i nieco chłodniejsza aura 🧥
Jak wszyscy doskonale wiedzą wraz z nadejściem jesieni w przyrodzie wiele się zmienia. Z drzew spadają liście, dzień staje się krótszy, zwierzęta zaczynają gromadzić zapasy i szykują się do zimowego snu, a niektóre ptaki odlatują do “ciepłych krajów ☀️
I to właśnie ptasimi sprawami Ul-owicze zajmą się w październiku 🐦
Podczas drugiej PWW, w trwającym projekcie rocznym “Królestwa zwierząt”, przypomnieliśmy sobie różne gatunki ptaków, zarówno po polsku jak i angielsku, poznaliśmy ich budowę, obejrzeliśmy film z ciekawostkami o przystosowaniu do lotu, a z kolorowych jesiennych liści stworzyliśmy własne sowy 🦉
Pszczółki, Tygryski oraz Puchatki, również stworzyły własne tematyczne pracownie wykonując geometryczne kolorowe ptaki oraz “kogucie” opaski 🐓