RYTMIKA

Podczas zajęć rytmicznych  dzieci poznają nowe piosenki przy akompaniamencie pianina, zapoznają się z wyglądem oraz charakterystyką nut, a przede wszystkim bawią się z muzyką i rytmem! Dzięki temu poznają swoje możliwości oraz talenty muzyczne pod czujnym okiem specjalisty. Zajęcia rytmiczne w ULu Małgorzata Sadowska, a trwają około pół godziny dla każdej z grup. 

SPORT

Sport to zdrowie! W ULu zajęcia sportowe prowadzi Maciej Burdziński, trener drużyny piłkarskiej Suchary Suchy Las. Raz w tygodniu mamy więc prawdziwy trening! Dzięki ćwiczeniom z piłkami dzieci rozbudzają w sobie refleks oraz ćwiczą w atrakcyjny dla nich sposób motorykę dużą. Powtarzające się zabawy ruchowe na dużej powierzchni pozwalają dzieciom z powodzeniem odnaleźć się grupie oraz poznawać swoje możliwości w przestrzeni pod okiem profesjonalisty!

ZUMBA

Zumba to wspaniały czas tańca przy egzotycznej muzyce! W ULu zajęcia prowadzi Renata Gorzelańczyk, trener fitness. Zafascynowana ćwiczeniami kinezjologicznymi przychodzi do nas z coraz to nowymi układami tanecznymi, które odpowiednio dopasowane do wieku sprawiają ogromną radość oraz dają okazję do nieustannego budowania pewności siebie w tej dziedzinie. Dzięki charakterystycznej dla fitnessu rutynie oraz profesjonalnemu podejściu Cioci Reni, Dzieci nabywają świadomość własnego ciała, a szczególnie jego nowych możliwości!

LOGOPEDIA

Logopedia w ULu to czas wspaniałej zabawy w świecie stworzonym przez pasjonatkę logopedii - Kasię Stempień. Niezwykłe bajkowe historie skłaniają do skomplikowanych ćwiczeń logopedycznych, dzięki czemu dzieci niespostrzeżenie pozbywają się zbędnych nawyków w mowie. Zajęcia to pół godziny zabawy w każdej grupie. Kasia prowadzi równie diagnozy logopedyczne każdego naszego podopiecznego oraz indywidualne terapie logopedyczne na miejscu. 

PRACOWNIA WOLNEGO WYBORU

Piątek! Każdy ULowicz wie, że to dzień Pracowni Wolnego Wyboru. Przestrzeń naszego przedszkola składa się z sal, które mają określona funkcje: sala botaniczna, sala plastyczna, jadalnia, sala pracy cichej. I tak w każdej z nich, podczas trwania naszej pracowni, na dzieci czekają odpowiednio przygotowane warszaty. Kolejność dowolna, a wyboru dokonuje każdy samodzielnie. Na samym końcu, po niespełna dwóch godzinach twórczej pracy, dzieci spotykają się w chillroomie aby w spokoju kontemplować narastające poczucie sprawstwa!

LUBIMY TEATR

Znacie Luba i jego przygody? Raz w miesiącu odwiedza nas Anna Januchowska, aktorka i psycholog dziecięcy, ze wspaniałą sztuką przedsztawiającą perypetie naszego kolegi - Lubo. Przedstawienie trwa około godziny, w tym czasie dzieci przeżywają wraz z głównym bohaterem jego radości, smutki, zwątpienia i odkrycia! Dzięki takiej podróży wyobraźnia rośnie w zawrotnym tempie, a rozwiązania jakie proponuje Lubo mogą stanowić dla dzieci podstawę dla własnych przemyśleń. 

WYCIECZKI

W ULu wycieczki to standard! Raz w miesiącu mamy okazję poznać miejsca związane z naszym rocznym tematem. Jeździmy autobusami i tramwajami, długie podróże też nam nie straszne. Dzięki wycieczkom dzieci mają możliwość generalizacji nabytych w środowisku przedszkolnym zachowań. Zróżnicowanie odwiedzanych miejsc daje okazję do bezpiecznego odnalezienia się w nowej przestrzeni. Nierzadko wracamy ze wspaniałymi pamiątkami i głowami pełnymi nowych wrażeń!