PRZEDSZKOLE KOMPETENCYJNE UL w Złotnikach koło Poznania, Kiekrza, Golęczewa, Rokietnicy

Jeśli szukają Państwo prywatnego przedszkola w okolicach Kiekrza, Golęczewa, Rokietnicy, Suchego Lasu czy Poznania, w którym kadra nauczycielska stawia przede wszystkim na rozwój kompetencji dzieci, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. UL to niepubliczne Przedszkole Kompetencyjne w Złotnikach, w którym pracujemy zgodnie z filozofią Jespera Juula. Dzieci, które dziś przychodzą do ULA, za dwadzieścia lat będą wybierały swoją życiową i zawodową drogę. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie umiejętności i cechy będą im wtedy potrzebne. Dlatego uczymy dzieci, dając im uniwersalne kompetencje, aby w przyszłości potrafiły poradzić sobie w każdych okolicznościach.

PODSTAWY ROZWOJU I AUTORSKI PROGRAM NASZEGO PRZEDSZKOLA

Współczesne badania dotyczące edukacji wskazują, że dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje przede wszystkim:

• relacji z dojrzałym, akceptującym dorosłym, od którego mogłoby się uczyć, przede wszystkim przez osobisty przykład,
  • odpowiednio zorganizowanego środowiska nauki, bezpiecznego i inspirującego do poszukiwań i eksperymentów.

Obydwa te elementy współistnieją w Ulu, zapewniając doskonałe warunki rozwoju Twojego dziecka. Nasze niepubliczne przedszkole w Złotnikach budujemy na trzech mocnych filarach:

• kompetentna kadra dobrze wyszkolonych i zaangażowanych nauczycieli,
  • kompetentni rodzice, uzyskujący wsparcie naszych specjalistów,
  • kompetentne dzieci, świadome swojej wartości i przygotowane do podejmowania wyzwań.

W tym miejscu dowiedzą się Państwo więcej o założeniach przedszkola kompetencyjnego. Zachęcamy do skorzystania z otwartej rekrutacji do naszej placówki wszystkie zainteresowane osoby z regionu. Nasze prywatne przedszkole znajduje się w Złotnikach, jednak zapraszamy do siebie również mieszkańców Kiekrza, Golęczewa, Rokietnicy, a nawet Poznania. Warto zaznaczyć, że UL to nie tylko przedszkole w Złotnikach, ale i żłobek. Zapraszamy także do zapisów do naszej zerówki. Drzwi placówki są dla Państwa zawsze otwarte, a w razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji

Wierzymy, że dziecko „jest kompetentne" i „staje się kompetentne" w tym samym
momencie. Trzeba zatem zarówno uszanować to, co już osiągnęło, jak i nieustannie stwarzać mu możliwość do poszerzania pola kompetencji. Dziecko kompetentne to dziecko uśmiechnięte! szczęśliwe, pełne frajdy, przepełnione pewnością, że świetnie jest być, poznawać, turlać się po trawie, badać żuka pod mikroskopem, przytulać rodziców, czytać książki. To nie jest dziecko „poważne" tylko traktowane poważnie.

Rodzic jest ekspertem od dziecka, nauczyciel jest ekspertem od pedagogiki. Nigdy nauczyciel nie jest ekspertem od dziecka, wiedzącym „lepiej" co będzie dla malucha dobre. Rodzic nie „kontynuuje" linii wychowawczej przedszkola w domu, tylko współtworzy ekosystem dziecka, uzgadnia go, tworzy sensy i definicje.

Nie „pilnuje" dzieci tylko odkrywa wraz z nimi świat. Kompetentny nauczyciel jest dojrzały, sprawczy, przewidujący, aktywny w relacji z Dzieckiem. Buduje z dzieckiem więź i dba o nią.