W Żłobku Kompetencyjnym UL w Złotnikach podmiotowość dziecka jest najważniejsza. Wierzymy, że dzieci, które wzrastają w atmosferze szacunku dla ich ciekawości i wyborów, lepiej radzą sobie z wyzwaniami i są szczęśliwsze. Dlatego uczymy i rozwijamy dzieci zgodnie z autorskim programem opartym na filozofii Jespera Juula – pozbawionej systemu kar i nagród, a skupiającej się na rozwoju ich kompetencji od najmłodszych lat.

Czego mogą Państwo spodziewać się po naszym żłobku?

W naszym żłobku w Złotnikach położonych w gminie Suchy Las zapewniamy dzieciom dwa elementy, które są podstawą ich rozwoju: obecność dorosłego i ciekawe inspirujące otoczenie. Takie połączenie pobudza umysł i pozwala pielęgnować przekonanie: umiem, wiem, potrafię, mogę. Dzięki temu Państwa dziecko będzie miało kompetencje, aby osiągnąć sukces edukacyjny, a w przyszłości – we wszystkich innych obszarach życia. Skupiamy się zarówno na dziecku, aby poprzez zabawę z przedmiotami, instalacjami czy pomocami wspierać jego naturalne potrzeby, jak i rodzicu, podpowiadając:

• jak przygotować malucha do pójścia do przedszkola,
  • jak odczytywać sygnały, które dzieci wysyłają do dorosłych,
  • jak sprawić, by nasze pociechy były pewne siebie.

Cechuje nas ścisła współpraca z rodzicami naszych podopiecznych.

Serdecznie zapraszamy do zapisów do naszej placówki, na którą składa się nie tylko żłobek, ale i przedszkole oraz zerówka. Nasza rekrutacja jest otwarta i dostępna dla wszystkich zainteresowanych osób z regionu, dlatego zachęcamy do kontaktu również osoby szukające żłobka w Kiekrzu, Golęczewie, Rokietnicy, Suchym Lesie czy nawet Poznaniu.

UL – żłobek i przedszkole w Złotnikach rozwijające kompetencje Państwa pociechy!

Podstawowe założenia przedszkola UL

Poniżej zbiór podstawowych założeń naszej placówki.

Dla kogo?

Zapraszamy do Żłobka dzieci w wieku:

12-36 miesięcy.

Kiedy?

Żłobek w Ulu jest otwarty od godziny 7:00, a zamykany o 17:00.

Przebieg zajęć

Każdy dzień składa się ze stałych, powtarzalnych elementów oraz z nowych inspirujących propozycji.

Bycie razem:

• czas na swobodną zabawę z rówieśnikami,
  • wspólne jedzenie drugiego śniadania (proponujemy również poszerzanie diety metodą BLW – Bobas Lubi Wybór),
  • rozmowy rodziców z pedagogami oraz wymiana doświadczeń.

Kreatywność:

• działania twórcze z wykorzystaniem różnorodnych technik, praca na dużych formatach, wspieranie kreatywności i małej motoryki,
  • warsztaty kulinarne.

Ruch i motoryka:

• ćwiczenie dużej motoryki na materacach, konstrukcjach do wspinania, równoważniach, poduszkach, klockach piankowych, konstrukcjach ruchowych,
  • wspólne turlanie się, gonitwy, zabawy z piłkami, chustą animacyjną, pacynkami, klockami bambusowymi.

Zajęcia ogólnorozwojowe:

• zabawy rytmiczno-muzyczne, zabawy plastyczne,
  • zajęcia logopedyczne,
  • język angielski.

Do zobaczenia na zajęciach!