IDEA

Dzieci, które dziś przychodzą do Ula, za dwadzieścia lat będą wybierały swoją życiową i zawodową drogę. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie umiejętności i cechy będą im wtedy potrzebne. Dlatego uczymy dzieci dając im uniwersalne kompetencje, aby w przyszłości potrafiły poradzić sobie w każdych okolicznościach.

PODSTAWY ROZWOJU
Współczesne badania dotyczące edukacji wskazują, że dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje przede wszystkim:

• relacji z dojrzałym, akceptującym dorosłym, od którego mogłoby się uczyć, przede wszystkim przez przykład

• odpowiednio zorganizowanego środowiska nauki, bezpiecznego i inspirującego do poszukiwań i eksperymentów.

Obydwa te elementy współistnieją w Ulu, zapewniając doskonałe warunki rozwoju Twojego dziecka.

KOMPETENCYJNE ZNACZY...
Ul budujemy na trzech mocnych filarach:

• kompetentna kadra dobrze wyszkolonych i zaangażowanych nauczycieli

• kompetentni rodzice, uzyskujący wsparcie naszych specjalistów

• kompetentne dzieci, świadome swojej wartości i przygotowane do podejmowania wyzwań.

Jakie kompetencje będziemy rozwijać u Twojego dziecka?

Jak?

Poczucie własnej wartości.

Relacja z życzliwym i otwartym opiekunem, który oferuje dziecku żywy kontakt i zainteresowanie oraz uznanie i akceptację.

Naturalne kompetencje społeczne do komunikacji, współpracy, tworzenia relacji z ludźmi.

Jasne, czytelne reguły życia w Przedszkolu oraz wkład dzieci w tworzenie reguł dla ich własnej grupy.

Naturalną ciekawość świata i chęć eksperymentowania.
Wiedzę o sobie i o świecie.

Innowacyjny program i metodologia nauczania.

Umiejętność krytycznego myślenia.

Żywy kontakt z nauczycielem, który zachęca do pytań i szanuje zdanie dziecka.

Odpowiedzialność za siebie
i najbliższe otoczenie.

Stwarzanie warunków do nauki samodzielności, nie wyręczanie dzieci, wsparcie i zachęta.

Świadomość przynależności do większej całości.

​Program nauczania zawierający najbardziej aktualne globalnie tematy np. ekologia, nowe technologie.

Poczucie estetyki i zdolności artystyczne.

Zajęcia umuzykalniające, rytmika, uczestnictwo w teatrzykach, wyjścia na imprezy kulturalne

Sprawność fizyczną i dbałość o zdrowie.

Zajęcia sportowe z trenerem, projekty edukacyjne

​Będziemy wspierać Twoje dziecko w poszukiwaniu jego własnej drogi

​Wachlarz zajęć dodatkowych do wyboru

Kompetencje językowe

Codzienne zajęcia z j. angielskiego

DZIĘKI TEMU TWOJE DZIECKO:

• Uwierzy w siebie, pozna swoje mocne i słabe strony
  • Nauczy się funkcjonować w grupie i współpracować
  • Pokocha zdobywać wiedzę
  • Rozwinie swój indywidualny potencjał

Podchodzimy indywidualnie i z szacunkiem do każdego dziecka.