DAJ DZIECKU 4 LATA W ULU!

Dobre miejsce na co dzień | Dobry start do szkoły | Dobre umiejętności na życie

Program Wyspy Zmian

Program edukacyjny ubrany w fascynującą przygodę! Koncentruje się na wzmacnianiu struktur, będących podwaliną podstawowych kompetencji, by radzić sobie z pewnością i radością w uczeniu się: matematyka, czytanie, aparat pamięciowy, motywacja, koncentracja, ćwiczenia grafomotoryczne, zaciekawienie otaczającym światem i eksperymentowanie.

CZYTANIE I MATEMATYKA

Sprawne czytanie oraz rozumienie i umiejętności stosowania matematyki w praktyce to dwie kluczowe kompetencje, które pomagają dziecku łatwiej przyswajać wiedzę, rozumieć materiał szkolny, a co za tym idzie - być dobrym uczniem. Metoda Montessori uczy dzieci czytać. A matematyka staje się dla nich zrozumiała. Program stawia na stosowanie nowych umiejętności w codziennym życiu i w szkole.

Dzieci czeka eksperymentowanie, używanie matematyki, jak na przykład mierzenie, ważenie, gotowanie, granie w gry logiczne i strategiczne! Rozwój grafomotoryki, zwiększenie efektywności myślenia, analizowania, szukania powiązań logicznych.

CO W PROGRAMIE?

• Przygotowanie do pisania i ćwiczenia grafomotorczne

• Nauka i doskonalenie czytania, utrwalanie kształtów liter

• Budowanie pojęć matematycznych

• Działania matematyczne na poziomie wymagań I klasy

• Ćwiczenia na koncentrację

• Ćwiczenia rozwijające pamięć, twórcze i logiczne myślenie

• Sposoby na skuteczną naukę

• Podniesienie poczucia własnej wartości, m.in. poprzez świadomość mocnych stron!

• Nauka skutecznej komunikacji z innymi i współpracy w grupie rówieśniczej

• Pobudzanie pasji do nauki poprzez fascynujące eksperymenty i doświadczenia

• Eksperymenty naukowe

SMOCZA PRZYGODA (program dla zerówki)

Dzieci spotykają się z niezwykłymi Smokami - Literką, Szóstką, Sercem i Lupą. Każdy Smok ma inne zadania, są przewodnikami w czterech obszarach programu.

LITERKA

Literka zajmuje się czytaniem, literami! Jest uporządkowana, miła, cichutka i uwielbia POŻERAĆ książki! W przenośni... literka po literce!

SZÓSTKA

Szóstka to Smok ze zdolnościami matematycznymi i logicznie myślący. Lubi robić innym kawały, lubi zadawać zagadki! Jest ciekawski!

SERCE

Serce to Smok, który zna się na uczuciach! Chce, by ludzie ze sobą umieli rozmawiać, ciekawić się, poznawać różnice i to co ich łączy.

LUPA

Lupa to trochę Łobuz! Chodzi na smyczy, bo trzeba go pilnować :) Jest bardzo żywotny i pełen energii! Lubi eksperymenty, ciekawostki, naukę, fizykę, chemię.

LEWA, PRAWA (program dla czterolatków)

Wraz z Detektywem Ciekawskim oraz jego wiernym psem Sprocketem, Dzieci rozwiązują zagadki i stawiają czoła wyzwaniom. Pomagają Detektywowi odnaleźć się w przedszkolu, dzięki czemu same przetwarzają zdobyte informacje.

ZMYSŁOLUDKI (program dla trzylatków)

Program ten każdego dnia skupia się na kolejnych zmysłach. Zmysłoludki pomagają przeprowadzić maluchy przez fascynującą przygodę poznawania własnego ciała.