PYTANIA I ODPOWIEDZI

Ile kosztuje przedszkole?

Koszt Przedszkola to 1000 zł za miesiąc w wymiarze opieki całodziennej (tj. 10 godzin).

Godziny otwarcia?

Przedszkole działa od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 do 17:00.

Przerwa wakacyjna?

Przedszkole jest otwarte przez cały rok, również w okresie letnim. W lipcu i w sierpniu realizujemy projekty tematyczne, większość czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Godziny otwarcia przedszkola nie ulegają zmianie.

Jakie są zajęcia?

Dzieci codziennie ralizują zajęcia w oparciu o własny program autorski zgodny z wymogami MEN. Oprócz tego odbywają się Zajęcia sportowe, Zumba, Logopedia, Indywidualna terapia logopedyczna, Rytmika, Pracownia Wolnego Wyboru oraz teatr i wycieczki!

Kuchnia czy catering?

Catering - aktualnie korzystamy z usług cateringu Zielona Kuchnia. Do przedszkola jest dostarczane śniadanie, drugie śniadanie, obiad dwudaniowy oraz podwieczorek.

Czy jedzenie jest wliczone w czesne?

Nie, dzienna dawka żywieniowa wynosi 14 zł za dzień w przedszkolu oraz w żłobku.

Ile jest Dzieci w grupie?

W przedszkolu są 4 grupy: Pszczoły, Borówki, Trzmiele, Zerówka. W każdej grupie przewidujemy miejsce dla piętnaściorga Dzieci. W żłobku jest miejsce dla grupy liczącej dziesięcioro Dzieci.

Czy są wycieczki?

Średnio raz w miesiącu Dzieci uczestniczą w wycieczce do miejsca związanego z wówczas realizowanym tematem.  Np. w kwietniu odwiedziliśmy Oczyszczalnię Wód  Aquanet na Dolnej Wildzie aby przybliżyć Dzieciom metody oczyszczania wód technologiami przyjaznymi środowisku.

Ilu jest Nauczycieli na grupę?

Opiekę nad grupą sprawują dwie nauczycielki, a grupa liczy maksymalnie 15 dzieci. W żłobku maksymalnie 10 dzieci.

Jaki jest plan dnia?

Dzieci codziennie funkcjonują według określonego planu. Daje im to poczucie bezpieczeństwa.

Czy Dzieci wychodzą na dwór?

Każdego dnia chcemy spędzać 2 godziny na dworze. Prosimy rodziców o zaopatrzenie Dzieci w odpowiednie do pogody obuwie i okrycie.

Czy jest Plac Zabaw?

W pobliżu ULa znajduje się ogrodzony, bezpieczny Plac zabaw, wyposażony w atestowane obiekty, dostosowane dla Dzieci w wieku żłobkowym oraz przedszkolnym. Prowadzimy tam własne uprawy oraz niektóre eksperymenty.

Jak wygląda okres adaptacji?

Okres adaptacyjny to ostatni tydzień sierpnia. Nowi Ulowicze mają okazję spędzić czas w ULu z rodzicami, dzięki czemu pierwsze chwile w nowym miejscu cieszą. Puchatki spędzają wtedy w żłobku kilka godzin.

W co mam wyposażyć Dziecko?

Z podstawowych przedmiotów codziennego użytku każde Dziecko ma mieć wygodne kapcie na zmianę. Poza tym prosimy o pozostawienie w szatni ubrań na zmianę oraz okrycia dostosowanego do każdej pogody (czapka, letnie okrycie głowy, kalosze, kurtka przeciwdeszczowa).